Objevte ty Pravé datle

Tisíce let stará superpotravina

Datle jsou sladké plody palmy datlové (Phoenix dactylifera), které se konzumují převážně v sušené podobě. Plody se vyznačují vysokým obsahem zdravého přírodního cukru a vlákniny. Datle jsou nerozlučně spjaté s počátky naší civilizace. Archeologické nálezy ukazují, že datle byly kultivovány již před více než 9 000 lety v oblasti takzvaného úrodného půlměsíce - dnešního Iráku a Sýrie. Datle jsou také zmíněny v nejstarších náboženských textech.

Dekadentní A přesto zdravá pochoutka

Neumíte si představit odpolední kávu bez něčeho sladkého na zub? 
S datlemi se už nemusíte cítit provinile. Mají totiž lahodnou medovou chuť a přitom jsou plné vlákniny a prospěšných látek. Na rozdíl od různých sladkostí a pečiva jsou tak ideální pochoutkou k odpolední kávě.

Chci vědět víc

Přírodní zdroj energie

Datle jsou ideálním zdrojem rychlé a snadno stravitelné energie. Ta pochází zejména z jednoduchých přírodních cukrů, které se lehce odbourávají. Svou trvanlivostí jsou také ideální ke sbalení s sebou na cesty. Ať už jdete na výlet, sportovat nebo jen do práce, datle budou vaším ideálním společníkem.

plné zdraví prospěšných Antioxidantů a minerálů

Datle jsou neobjeveným superjídlem. Obsahují spoustu zdravých antioxidantů jako jsou karotenoidy, flavonoidy a fenolové kyseliny. Antioxidanty tlumí proces oxidace v těle a eliminují volné radikály, které jsou škodlivé pro buňky.

Datle jsou také významným zdrojem draslíku, které napomáhají správné funkci nervového systému a svalů. V neposlední řadě má draslík pozitivní vliv na zvýšený krevní tlak.

Datle v sobě kombinují příjemné s prospěšným. Obsahují spoustu cenných živin a navíc luxusně chutnají.
Markéta Gajdošová
Výživová specialistka
Zdravotní benefity

Není datle jako datle

a dalších více než 20 odrůd...

Do obchodu

Naše produkty vznikají 
v souladu s přírodou

Naše datle pocházejí z farem v Jordánsku, Palestině a Spojených arabských emirátech. Farmy jsme osobně navštivili a všechny naše zemědělce známe osobně a za kvalitu jejich produktů dáme ruku do ohně.

Rozmanité využití v kuchyni

Bohužel jsme nenašli žádný článek.

Objevte zážitek z pravých datlí

Do obchodu